Motoryzacja kołem się kręci – Mitsubishi Lancer Evolution

Aż ja czekałem na ten wtorek.Czekałem i czekałem i się doczekałem,zapytacie dlaczego ? Ano dlatego,że mam zaszczyt pisać o czymś wspaniałym.Mowa oczywiście o Miśku Evo.Świetne auto,świetna historia.

Spróbuję Wam ją teraz przybliżyć.Zatem,pierwsza generacja Lancera pojawiła się na rynku dokładnie 1973 roku,a rok później auto pokazało się w Europie.Jak powstał Lancer ? Już Wam mówię – wszystko dzięki jego większemu bratu,mowa o modelu Galant.Auto odniosło ogromny sukces na międzynardowowych rynkach i cieszyło się dość dobrą sprzedażą.Japończycy ucieszeni sukcesami tego modelu,postanawiają zbudować coś lepszego i zwiększyć swój sukces.Przenosimy się do roku 1992,kiedy to powstaje 1 Lancer Evolution.Początkowo otrzymał on silnik niewielki,bo o pojemności 2.0 l,oczywiście turbodoładowany (4G63),podobny silnik był montowany w modelach eclipse i galant,natomiast poddano go modyfikacjom,gdyż koncern,chciał stworzyć coś szybszego.I w ten sposób dzięki pewnym zmianom,wykrzesali 250 km przy 6000 obr/min.
Do dnia dzisiejszego powstało aż 10 generacji kultowego i szybkiego lancera EVO.Jednak producent powiedział że możliwe jest że powstanie generacja 11,która będzie hybrydowa,gdyż Japoński koncer powiedział że zakończy produkcję tego konkretnego modelu w 2015 r.Ciekawi mnie,czy przyszykują dla klientów coś jeszcze ? Mam nadzieje bo kocham Lancera….
k.

Next Post

Previous Post

© 2019 Speed & Power – blog motoryzacyjny

Theme by Karol Styrna

Scroll Up