“Motoryzacja kołem się kręci” – Ferrari 360

Cześć | Dzień dobry  😉 

Mam przyjemność spotkać się dzisiaj z Wami, przy kolejnym motoryzacyjnym temacie. Od piątku już chwile minęło, a dzisiaj mam dla Was kolejny gorący samochód, mimo to że ma już swoje lata – jak to Ferrari dalej zaskakuje i może się podobać. Zapraszam na wpis o Ferrari 360.

Włoska rasowość. Ferrari z tego słynie od lat, i taki właśnie jest model 360. Zaprezentowany w 1999 roku na Genewie (w tym samym roku się urodziłem), produkowany do 2004. W tamtych czasach był najlepiej sprzedającym się samochodem włoskiej marki, wyprodukowany w 16 tysiącach egzemplarzy. Ciekawe jest to, że jego nazwa pochodzi od pojemnośći silnika pod maską (3.6 l).

Jak już jesteśmy przy silniku, to rozwinę ten temat. Oczywiście standard jak w Ferrari (V8), pojemność jak już wspomniałem 3.6 litra, napęd na tylną oś i moc na poziomie 425 koni (dostępna również wersja 400 konna). I to w sumie tyle co można o nim powiedzieć, bardzo rozchwytywany przez fanatyków marki, ceny modelu idą do góry, choć uważam że jest to niedoceniany model przez świat. Nikt tak o nim nie mówi, a szkoda bo jest to naprawdę fajne auto, jak to Ferrari. Fajnie że wpadliście, zapraszam na nasz nowy film na YouTubie, i nasz nowy profil na Instagramie . W razie pytań, lub pomysłów – Zapraszam do komentowania i pisania do nas, zawsze służymy pomocą.

k.

Next Post

Previous Post

© 2019 Speed & Power – blog motoryzacyjny

Theme by Karol Styrna

Scroll Up