Wypadek autonomicznego samochodu Ubera !

To wydarzenie przejdzie do historii motoryzacji – niewątpliwie. Wypadek autonomicznego samochodu w USA. Zapraszam bardzo serdecznie na post. Policja chwile po zdarzeniu, wrzuciła do internetu film pokazujący całą tą sytuacje, wynika z tego że kobieta wbiegła na ulice w niedozwolonym miejscu, i w wyniku tego została potrącona przez autonomiczny samochód Ubera. 

Wypadek miał miejsce 19 marca, a po dziś dzień nie zostało jeszcze ustalone, czy wina jest po stronie samochodu czy kobiety. Na filmie który znajduje się poniżej widać, że kierowca zupełnie nie kontroluje samochodu ani nawet nie patrzy na drogę. Zerkając w dół, mam wrażenie jakby korzystał z telefonu  😮 

Trwa śledztwo w tej sprawie. Z tego co jest wiadome, Uber postanowił wstrzymać się z testami swojej floty autonomicznych aut, i w sumie się nie dziwie. Oglądając to, nasuwa mi się myśl, że kobieta która zginęła w szpitalu chciała popełnić samobójstwo (w nocy nie oświetlona droga, wymusza na kierowcy pierwszenstwo w nieoswietlonym miejscu). Podkreślam że film łamie serce, w pewnym sensie jest drastyczny, więc zalecam oglądać tylko ludziom o mocnych nerwach….

Dodam jeszcze do tej całej sytuacji, że Pani potrącona nie ma ani jednego odblasku na sobie… zero, a tyle się mówi o sytucjach wśród nas, jak ludzie giną, ponieważ kierowca nie zdążył zareagować, co ciekawe wydaje mi się że w takiej sytuacji jak na filmie nawet kierowca nie zdążyłby zahamować na czas…..Przykre, ale tutaj moja prośba do Was: noście odblaski i zachowujcie szczególną ostrożność, gdy wracacie do domu ciemną drogą….nie zapomnijcie o odblasku albo chociaż włączeniu latarki w telefonie, żeby nadjeżdżający kierowca mógł w pore ominąć Ciebie – drogi pieszy ! 

Film można obejrzeć poniżej:

 

Next Post

Previous Post

© 2019 Speed & Power – blog motoryzacyjny

Theme by Karol Styrna

Scroll Up