“Motoryzacja kołem się kręci” – Alfa Romeo Giulietta Sprint

Pewnie myśleliście, że o Was zapomniałem….nie no skądże (zapomniałem  😆 ), mimo to przypomniałem sobie w pore, nie jest jeszcze tak późno więc akurat będzie lekturka na dobranoc. Dzisiaj wpadniemy na chwil pare do Włoch. Ach pięknie, słońce świeci, gorące kobiety i te linie, tak linie bo mowa teraz o głównym temacie naszego spotkania. Zapraszam na motoryzacje kołem się kręci i naszego dzisiejszego gościa – Alfe Giuliette Sprint.

Niewątpliwie będzie gorąco, i napewno też oldschoolowo, ponieważ Włochy z tego słyną…z piękna, klasy i elegancji. Popatrzcie sami jak było kiedyś. A więc tak, model Sprint był produkowany w latach od 1954 do 1965, w tymczasie zostało wyprodukowanych aż 177 690 sztuk. Pod maską 1.3 l Twin Cam, do wyboru 4-biegowa lub 5-biegowa manualna skrzynia biegów. Następcą modelu Giulietta Sprint była Giulia w roku 1962 (czerwiec). Co się zmieniło potem ? 

Nic, tylko to że Giulia miała silnik 1.6 l i moc była ciut wyższa, ale nwet wam jej nie podaje bo zaczniecie się śmiać….co to dzisiaj 62 KM. I to był cały żywot modelu Giulietta Sprint, sami widzicie że i tak dobre auto zostało zastąpione, ale taki jest los każdego auta (niestety), ale też czasami słabe auta są zastępowane przez dobre już i dopracowane modele. Nie przedłużam bo pewnie chcecie iść już spać, nie zapomnijcie puścić znajomym i udostępnić, teraz możecie iść spać  😎 

3majcie się | dobrej nocy 

k. 

Next Post

Previous Post

© 2019 Speed & Power – blog motoryzacyjny

Theme by Karol Styrna

Scroll Up