Ubiera ludzi, kocha szybkie auta. Wpis gościnny blogera modowego.

Witajcie !

Nazywam się Krzysztof Dolata i jestem autorem bloga kreator-modymeskiej.pl. Na co dzień piszę o klasycznym męskim stylu i zegarkach, jednak dzisiaj gościnnie na blogu speed-power.pl mam dla Was coś zupełnie innego. W ostatni weekend miałem okazję uczestniczyć w jednych z największych targów motoryzacyjnych w Europie, Poznań Motor show 2018. Bez dwóch zdań impreza warta uczestnictwa ! Piękna pogada i jeszcze piękniejsze samochody. W tym roku organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Wszystko było jasne a stoiska i hale dokładnie oznaczone. Co do stoisk, w tym roku targi bez dwóch zdań należały do Mercedesa. Wykonali kawał dobrej roboty budując swojego rodzaju „miasto przyszłości”, które było największym stoiskiem samochodowym na targach. Wystawione zostały najnowsze modele aut. Między innymi nowa G klasa czy nowy CLS.

W samym centrum nie mogło zabraknąć znanego już wśród pasjonatów modelu Project One, który przyciągnął tłumy… Nawet na press day były momenty gdzie trudno było go można obejrzeć w spokoju. Dalej również ciekawie, nowy Rolls Royce Phantom czy Ghost zrobiły pozytywne wrażenie.

Na końcu sali znalazło się również stoisko BMW z ich modelem I8 Cabrio. Szczerze ? Zrobiło na mnie wrażenie plastikowego, a w ogóle nie byłem do niego uprzedzony.

Co innego natomiast nowa M5 w przepięknym bordowym, matowym kolorze. Prezentowała się wyśmienicie.

Na stanowisku Hyundaia można było zobaczyć między innymi nowego Santa Fe, który właśnie w Poznaniu miał swoją Polską premierą oraz pierwszego suwa elektrycznego z podwyższonym zasięgiem do 500 km, Kona Electric. Rozczarowany jestem stoiskiem ferrari. Dwa samochody seryjne i to tyle. Do ciekawostek należało również stoisko Michelin, gdzie pokazano nowe opony między innymi rewolucyjną Primacy 4 oraz Pilot Sport Cup 2 przeznaczoną do samochodów sportowych z homologacją na drogi publiczne. Jednym słowem mnie targi zaskoczyły bardzo pozytywnie. A więcej o nich z pewnością powie wam Karol, ja natomiast udostępniam do wpisu wszystkie moje zdjęcia, jakie posiadam.

Cześć | Dzień dobry !

Z tej strony Karol Styrna, czyli na posterunku melduje się blog speed-power.pl. Postanowiłem dopełnić tekst świetnego blogera modowego, a mojego kolegi Krzysztofa. Na samym początku powiem, że bardzo zazdroszczę mu obecności na targach w Poznaniu. Strasznie chciałem tam być, ale niestety nie dałem rady. Raz jeszcze chciałem mu podziękować za świetny materiał, bez którego nie byłoby tego wpisu. Szykuje się ostry post 😉 Zapraszam. Krzysztof napisał Wam ogólnie swoje odczucia co do imprezy, mnie tam nie było więc napisze tylko technicznie o samochodach, które można było oglądać w Poznaniu. Na starcie zaczynam od wisienki na torcie, czyli Mercedesie-AMG Project One, który podniósł prestiż imprezy. Kolejna nowość to bez dwóch zdań nowy Mercedes CLS…czy zakochałeś się w nim ? Ja już dawno, myślę że nawet bardziej niż w AMG-GT 4 door, którego jak dobrze zauważyliście nie było. Tak jak napisał wyżej Krzysztof, podpisuje się pod słowami “Co do stoisk, w tym roku targi bez dwóch zdań należały do Mercedesa. Wykonali kawał dobrej roboty budując swojego rodzaju „miasto przyszłości”, które było największym stoiskiem samochodowym na targach.” Czas zmienić markę. Przechodzimy na stoisku Porsche. Najmocniejsze w historii 911 GT2 RS o mocy 700 km zaszczyciło nas swoją obecnością, a obok niego odświeżone 911 gt3 i rzecz jasna 911 turbo S. Nie mogło zabraknąć nowej Panamery, zdjęcia poniżej.

Działo się działo, a to jeszcze nie wszystko. Jako bloger powinienem być obiektywny, ale nawiązując do słów Krzysztofa o BMW, może tylko powiem że było BMW I8 jak już wiecie….nie chce żeby fani Bawarii nas znienawidzili 🙂 Nie mogę zapomnieć o nowym BMW M5, które ma fenomenalny lakier <3.

Chodźmy dalej. Nowy Rolls-Royce Phantom, czyli lodówa na kółkach, ale bardzo ładna mimo wszystko. Jak już jesteśmy przy Rollsie, to dodam że nie zabrakło także nowego Bentleya Continentala GT. Jaguar I-Peace (ogromne zaskoczenie na plus). Z takich kluczowych aut, napisaliśmy o wszystkim, dodam jeszcze nową Skodę Vision E (mamy film), czyli elektrycznego SUV-a przyszłości. Zachęcam Was do oglądnięcia filmów autorstwa Krzysztofa, który zaakceptował moje zaproszenie i wpadł do Nas i napisał kilka słów o całej imprezie. Jeszcze raz dzięki wielkie, a ten post – Ogień !!! Oby więcej takich gościnnych spotkań z blogerem modowym, nie zapominajcie wpaść na kreator-modymeskiej.pl. Oglądać zdjęcia, filmy i komentować oraz udostępniać…niech idzie to w świat.

 

 

Next Post

Previous Post

© 2019 Speed & Power – blog motoryzacyjny

Theme by Karol Styrna

Scroll Up